Sú sklenené prvky dostatočne bezpečné (aj pre deti)?

Sklenené bezrámové prvky sa vyrábajú z bezpečnostného skla. Všetky hrany sú vybrúsené a leštené, takže nie je možné sa na nich porezať, sú teda príjemné na dotyk. V prípade potreby je možné zaobliť všetky rohy skla. Ako príklad si uvedieme sklenené bezrámové dvere výšky 2 m - sú vyrobené z 8 mm kaleného skla.

Staviame dom a uvažujeme o sklenenom prvku. Kedy Vás máme kontaktovať?

Pokiaľ uvažujete o konkrétnom sklenenom prvku, je dobré nás kontaktovať už pri hrubej výstavbe - pred uzavretím podhľadov, nalepením keramických obkladov a dlažieb, v prípade sklenených samonosných zábradlí už pred umiestnením podlahového kúrenia. Presné zameriavania je možné vykonať až po dokončení povrchových úprav, ale v niektorých prípadoch je dobré poradiť sa ohľadne podkonštrukcie stropu pre posuvné systémy, umiestneniu rozvodov a podobne.

Odhluční sklenená bezrámová priečka alebo dvere oddelenú miestnosť?

Sklenené bezrámové konštrukcie pozostávajú z opracovaných sklenených tabúľ bezpečnostného skla s minimálnym množstvom kovania, zameriavajúc sa na estetickú stránku priečky a funkčnosť. Čiastočne odhlučnia delený priestor, ale nie sú na to primárne určené. Odporúčame zvoliť si hrúbku skla aspoň 10 mm aj pri nižších priečkach a dvere v zárubni pre lepšie odhlučnenie. Odhlučnenie priestoru si môžete vyskúšať v našom showroome...

Aké hrubé sklo používate?

Hrúbka skla závisí od druhu stavebného prvku a od rozmerov. Ako príklad uvedieme priečku uchytenú do podlahy a stropu zasklievacou lištou s pevným uchytením skla s výškou 2 - 2,2 m, kde je hrúbka tepelne tvrdeného (kaleného) skla 8 mm. Pri výške 2,3 - 2,5 m by bola hrúbka 10 mm. Od 2,6 - 3,4 m by bola hrúbka 12 mm.

Aké sú Vaše dodacie termíny?

Doba dodania závisí od druhu a množstva objednaných produktov. Štandardne sa pri dodávke na kľúč (s dopravou a montážou) pohybuje doba dodania od 3 do 6 týždňov. Neváhajte nás kontaktovať ohľadom Vašej doby dodania, radi Vám prezradíme čas dodania podľa Vašej individuálnej objednávky a predstáv.

Používate značkové a kvalitné kovanie?

Použivame len nami overené kovanie. Značka a prestížnosť kovania záleží na výbere zákazníka, podľa toho, v akej cenovej kategórii sa chce pohybovať. Lacné neznačkové kovanie odporúčame použiť len pre nemechanické výrobky, ako sú dverné madlá, klučky, krytky a podobne.

Aká je záruka na Vaše produkty?

Záruku poskytujeme rozdelene na materiál a stavebné práce.

Záruku na materiál udáva výrobca kovania, štandardne je to však 2 roky od prevzatia stavebného diela, prípadne dlhšia záruka pri výbere značkového kovania, po dohodnutí špecifických zmluvných podmienok. Záruka na stavebné práce je zo zákona 5 rokov.

Použivate na Vaše produkty úpravu na sklo proti usádzaniu vodného kameňa?

Úpravou skla proti usádzaniu vodného kameňa rozumieme laky, resp. nánosy tenkej povrchovej vrstvy, ktorá je na dotyk mastná, a tým zabezpečuje rýchle odtekanie vody z povrchu skla, na ktorom nezostávajú kvapky vody. Tieto úpravy poskytujú niektorí spracovávatelia skla aj s pridaním striebra, čím sa stávajú protibakteriálne. Nevýhodou tejto povrchovej úpravy je jej trvácnosť. Lakovanie v závislosti na používaní sprchy sa postupne vymýva. Samotný prípravok sa však dá kúpiť aj samostatne v podobe gélu, alebo kvapaliny v rozprašovači a v prípade potreby naniesť opäť.

Je potrebné sklenené prvky často čistiť a umývať?

Pri tejto otázke rozhoduje frekvencia využitia produktu a ich účel. Pokiaľ ide o produkt aktívneho využívania ako napríklad sprchy, po ktorých steká voda, alebo sklenený obklad za varnou doskou v kuchyni, ktorá sa pri varení často ušpiní, alebo sklenené stoly, je pravidelné čistenie samozrejmosťou.

Je potrebná údržba vašich produktov?

Všetky naše produkty sú krátkodobo bezúdržbové. Po dlhšom čase môže byť potrebné závesy dverí ("pánty") namazať ako závesy pre štandardné drevené dvere, alebo povysávať koľajnicu posuvných dverí kvôli usadnutému prachu a nečistotám. Nie je potrebná žiadna odborná údržba, ktorú nezvládne aj laik s výnimkou automatických dverí poháňaných elektrinou.