Sklo v novom tisícročí si získalo jedno z popredných miest – nielen v bussiness centrách, ale aj v našich obydliach. Sklenené konštrukcie, dvere, steny, zábradlie, schody, ale aj podlahy sa stali súčasťou našich moderných interiérov. Berúc do úvahy variácie, aké nám tento materiál ponúka, súčasný architekt a dizajnér si svoj koncept bez skla vie len ťažko predstaviť. Sklo v našich interiéroch je svetlonosom, tvorcom priestorov bez bariér. Prináša teplo, presvetlenie a vzdušnosť, ktorú nám iné materiály pri snahe predelenia, doplnenia, alebo technického dotvorenia jednoducho neposkytujú.

Priestor a sklo

Kombináciou vhodných úprav skla vieme priestor nielen technicky vyriešiť, ale aj dizajnovo dotvoriť. Funkciou skla nie je len presvetľovať a dispozične upravovať interiér – použité odborne a citlivo vytvára jedinečný koncept moderného bývania. V uzavretom priestranstve nenarúša súkromie, pričom sa stále môžeme spoľahnúť na presvetlenie, ktoré nám prirodzene poskytuje. V prípade chemicky leptaných skiel dokonca hovoríme o funkčnom optickom prerozdelení, kedy je vidieť siluety za ním, zatiaľ čo detaily ostávajú v priestore na druhej strane. Možnosť využiť ho raz ako obklad steny, inokedy ako podlahu je impulzom pre našu fantáziu a následný spôsob realizácie. Škála farebných a povrchových úprav skla je nesmierna.

Sklo s dekormi je tvorené v procese výroby zásahmi do jeho štruktúry, kým sieťotlač, pieskovanie a im podobné metódy dotvárajú vizuál materiálu dodatočne a podľa klientových požiadaviek. Skutočnosť, že každý jeden prvok zo skla je vyrábaný na mieru, nám umožňuje vytvárať vlastné a jedinečné priestorové koncepty projekt od projektu.

Bezpečnosť sklenených prvkov

Vďaka moderným postupom spracovania skla sa už netreba obávať o bezpečnosť pri návrhoch rôznych prvkov v interiéri. Tvrdené bezpečnostné sklo dáva skleneným dverám a priečkam potrebnú tuhosť a pružnosť. V prípade sklenených zábradlí, lávok a schodísk je sklo lepené z viacerých vrstiev, ktoré mu dodávajú celistvosť a odolnosť. Kombináciou týchto dvoch metód dostávame materiál, ktorý je použiteľný aj v extrémnych aplikáciách. Realizácie zo skla už nie sú luxusom, ale dostupným prvkom, ktorý nesmie chýbať v žiadnom modernom interiéri.